Kilpailuihin ilmoittautuminen

Kaikki ikäluokat:

Seura maksaa jäsenmaksun maksaneen ilmoittautumismaksut seuraaviin kilpailuihin eli voit ilmoittautua ja seura hoitaa ilmoittautumismaksun viimeisenä ilmoittautumispäivänä klo 20.00 jälkeen. Ilmoittaudu vain niihin kilpailuihin/lajeihin joihin todella aiot osallistua.

Satakunnan piirihallit                19.02.                                              Pori

Indoor Junior Games                11.-13.03.                                      Tampere

Pm-maantiejuoksut                  03.04.                                              Nakkila

Junnumaastot                            07.05.                                              Nakkila

SM-maastot                                 08.05.                                              Nakkila

Pm- maastot                                14.05.                                             Sastamala, Kiikka 

Lounaisen alueen      

aluemestaruusottelut              21.-22.5.                                         Tampere

Pm-kävelyt                         28.05.                                                    Noormarkku

25. Kirkon Vaiheil kisat             05.06.                                              Nakkila

Pohjola Seuracup I osa            21.06.                                            Kankaanpää

Pm-ottelut 9-13 v                       15.06.                                              Sastamala YAG                                                 17.06-19.06.                                  Lahti 

Ikaalisten juhannuskisat         24.06.                                              Ikaalinen   

Lajikarnevaalit                             30.6.-03.07.          

Nuorten Timanttikisat              09.07.                                              Sastamala

Piirihuipentuma  9-15-vuotiaat 30.-31.07.                                  Pori             

Pohjola Seuracup II osa           08.08.                                              Sastamala

SM-kisat 14-15v.                         12.-14.08.                                     Nurmijärvi

Aluehuipentuma 13-v              20.08.                                                Kaarina     

Pm-viestit 9-15v.                        21.08.                                               Rauma 

Pm-ottelut 9-15v                        28.08.                                              Parkano     

Pohjola Seuracup finaali          03.09.                                              Raasepori 

SM moniottelut 14-15              17.-18.09                                        Lahti

Minitriangeli                            

                                                          

Nuoret ja aikuiset:

Pm-maantiejuoksut                  03.04.                                              Nakkila

SM-maastot                                 08.05                                               Nakkila

Pm- maastot                                14.05.                                             Sastamala, Kiikka

Lounaisen alueen

aluemestaruusottelut              21.-22.05.                                      Tampere     

Pm- kävelyt                                  28.05.                                          Noormarkku

YAG     17-vuotiaat                     16.06                                               Lahti

Pohjola Seuracup I osa            21.06.                                           Kankaanpää 

Lajikarnevaalit                             30.06.-03.07.

Timanttikisat                                09.07.                                              Sastamala

Avoimet pm kisat           

17-19-N/M                                    19.-20.07.                                Kankaanpää

Piiriottelu (17v)                                                                           Varsinais-Suomi

Lounaisen alueen 

aluemestaruusviestit                               

Pohjola Seuracup II osa           08.08.                                              Sastamala

Kalevan Kisat                                04-07.08.                                       Joensuu   

SM-kisat N/M 16,17                  12.-14.08                                        Lempäälä

SM-maraton                                20.08.                                              Turku

SM-kisat N/M 22, 19                 26-28.08.                                        Vaasa

SM-moniottelut                         17.18.09                                           Lahti            17-19-22 vuotiaat                                                   

Pohjola Seuracup finaali          03.09.                                              Raasepori   SM-viestit                                     10.-11.09                                        Jyväskylä

Triangeliottelut               

 

Muut kustannukset ja korvaukset:

Kuljetukset piirinmestaruuskilpailuihin korvataan seuran matkustussäännön mukaan vain jos kilpailuihin ei ole järjestetty yhteiskuljetusta.

14-vuotiaat ja vanhemmat ( v.2008 syntyneet) urheilijat:

Avoimien aluekisojen ja Tähtikisojen ilmoittautumismaksuista seura maksaa puolet maksuista kauden jälkeen kuitteja vastaan, toimita tositteet seuralle syyskuun loppuun mennessä.

 

Huippu-urheilun tuen saavat urheilijat maksavat kaikki kulut itse ja tositteita vastaan seura korvaa kilpailukauden ja harjoituskauden kuluja sovitun tuen rajoissa.