Kesän 2020 tärkeät kilpailut

Tärkeät kesän 2020 kilpailut

24.3..2020 tiedossa olevat kilpailut

Kesän kilpailukalenteri muotoutuu uudelleen ja uudelleen vallitsevan tilanteen mukaan.

Seuracupin ensimmäinen osakilpailu voi jäädä kokonaan pois ja ottelut mahdollisesti heinäkuussa.

Alle 15-vuotiaat:

Pm- maastot                     siirtyvät syksyyn              Rauma                       

Aluemestaruusottelut                    

Pm kävelyt                                                                  

YAG                                   pe-su 12.-14.06                Lappeenranta

Seuracup I osa               ti 16.06.                               Sastamala

Pm-ottelut 9-13 v         ti 23.06.                               Sastamala                     

Lajikarnevaalit               to-la 27.- 30.06                

Timanttikisat                    la 04.07.                             Sastamala

Piirihuipentuma                                                    

Seuracup II osa                                      

Aluemestaruuskisat 13v                           

SM-kisat 14-15v.              pe-su 07.-09.08.          Naantali                                        

Pm-viestit 9-15v.                                                   

Seuracup finaali                 la 05.09                             Lempäälä

Pm-ottelut 9-15v                  

Minitriangeli                                                                         

Flying Finns maastot      la 26.09.                            Kurikka

SM-maastot                      su 27.09                            Kurikka




Nuoret ja aikuiset:

Pm- maastot                     syksyllä 2020                  Rauma                           

Aluemestaruusottelut                    

Pm- kävelyt                           

YAG                                   pe-su 12.-14.06.               Lappeenranta

Seuracup I osa                ti  16.06.                             Sastamala 

Lajikarnevaalit                  to-la 25.-28.06.

Timanttikisat                    la 04.07.                             Sastamala

Pm kisat M/N ja M/N 17                    

Seuracup II osa                                        

Piiriottelu (17v)               to 30.07.                         

Kalevan Kisat                   to-su 13.-16.08                 Turku

SM-kisat N/M 16,17       pe-su 07-09.08                 Pedersöre  

SM-kisat N/M 22, 19       pe-su 21.8.-23.09            Kemi

SM-moniottelut                la-su 17.-18.08.               

Aluemestaruusviestit                                                          

Seuracup finaali              la 05.09.                             Lempäälä

SM-viestit                          la-su 12.-13.09                 Kotka

Triangeliottelut

SM-maastot                      su 27.09                             Kurikka