Kesän 2024 tärkeät kilpailut

Tärkeät kevään ja kesän 2024 kilpailut rakentuvat vähitellen , kun kisatiedot ovat selvillä.

Seura maksaa osallistumismaksuja kausimaksun maksaneille.


Vain kesällä seuran toimintaan osallistuvilta veloitetaan 50 € maksu ( ei koske v. 2013 syntyneitä ja nuorempia), jolla katetaan kilpailumaksuja ja he ovat oikeutettuja samoihin etuihin kuin kausimaksun maksaneet.

-SM kisat myös talven SM hallikisat

-piirinmestaruuskisat, aluemestaruuskisat - ja ottelut

- lajikarnevaalien kisamaksut/ ei leirimaksua

-YAG kisojen ilm. maksut

Pm kisojen lisäksi listan tulee  muutamat kilpailut Satakunnan piirin alueelta, joihin seura maksaa 2 lajia /kilpailija. Jos valitset enemmän lajeja muista huolehtia maksut itse.

Alle 15-vuotiaat:

SM-moniottelut                     20.-21.2.                      Tampere

Satakunnan piirihallit           17.02.                            Pori Karhuhalli

9-15-vuotiaat          

Flying Finn junnumaastot                                             Kotka

SM-maastot                               5.5.                                Kotka

Pm- maastot                              9.5.                               Ulvila        

Lounaisen alueen              

aluemestaruusottelut    

Pm kävelyt                                 30.5                              Pori

Pm-ottelut 9-13 v                heinäkuun alussa         Nakkila

YAG                                           13.-16.6.                        Tampere  

Pohjola Seuracup I osa            17.6.                         Sastamala

Lajikarnevaalit                            6-7.7.  

Nuorten Timanttikisat              14.7.                            Sastamala

Piirihuipentuma  9-15-vuotiaat   20.-21.7                Pori  

SM-kisat 14-15v.                          2.-4.8.                        Helsinki                     

Aluehuipentuma 13-v                 10.8.                            Sastamala

Pohjola Seuracup II osa             13.8.                           Kankaanpää

Pm-viestit 9-15v.                           17.8.                          Kankaanpää

Pohjola Seuracup finaali              31.8.                          Riihimäki

Pm-ottelut 9-15v                           14/15.9                    Kankaanpää

SM moniottelut 14-15   

Minitriangeli                           

SM viestit                                            7-8.9.                          Espoo                 

                                                          

Nuoret ja aikuiset:

Avoimet Satakunnan hallimestaruuskisat 

17-19-N/M                                       20.01.                         Pori

SM halli monittelut                         20.-21.1.                   Tampere

SM-maastot                                     05.05                          Kotka

Pm- maastot                                     09.05                        Ulvila

Lounaisen alueen                

aluemestaruusottelut      

Pm- kävelyt                                      30.5.                          Pori

YAG                                                    13-16.6                    Tampere                              

Paavo Nurmi Games                      18.06.                      Turku

Pohjola Seuracup I osa                  17.6.                     Sastamala

Kalevan Kisat                                27.-30.06.                  Vaasa         

Lajikarnevaalit                                 6-7.7.

Timanttikisat                                    14.7.                         Sastamala

Piiriottelu (17v)                                 29.7.                       Parkano        

Avoimet pm kisat                           30-31.7.                    Pori                             

17-19-N/M                                                           

Lounaisen alueen 

aluemestaruusviestit    

Pohjola Seuracup II osa               13.8.                         Kankaanpää                          

SM-kisat N/M 22, 19                   2.-4.8.                        Riihimäki     

SM-kisat N/M 16,17                  10-11.8.                      Savonlinna

SM-moniottelut                           24-25.8.                           Laitila/                        17-19-22 vuotiaat                                                              Uusikaupunki  

 Pohjola Seuracup finaali          31.8.                                 Riihimäki

 SM viestit                                     7-8.9.                                Espoo                                  

Triangeliottelut